Олег МЕДУНИЦЯ

Права, гарантовані Конституцією, народ має вибороти у цієї влади

Чому сьогодні об’єдналася опозиція? Хоча, у даній ситуації, це більше схоже не на об’єднання, а на колективну спробу ВИЖИТИ.

Чому сьогодні об’єдналася опозиція? Хоча, у даній ситуації, це більше схоже не на об’єднання, а на колективну спробу ВИЖИТИ. Нестримне бажання діючої влади знищити інакодумство вилилося для народу у масові залякування та політичні репресії.

Сьогодні ця влада не зважає не лише на думку громадян України, а й на офіційну позицію міжнародних організацій (бо останні вже, з якогось дива, у своїх рейтингах прирівнюють Україну до африканських слаборозвинених країн). Ця влада не зважає ні на кого, бо їй урвався терпець вдавати з себе демократів і реформаторів, і ця влада показала своє справжнє обличчя.

Я переконаний, що сьогодні ми маємо констатувати наступні факти:

• Українська армія існує для того, щоб Юра Єнакієвський обслуговував її бюджетні потоки;
• Міліція та СБУ існує для демонстрації владою боротьби з дрібною корупцією та для того, щоб возити Тимошенко до Печерського суду;
• Прокуратура існує для того, щоб Ренат Кузьмін організовував юридичну практику для вихідців із Донецької області коштом держави;
• Горезвісна адмінреформа завершилася пшиком, як зрештою і всі інші.

І діюча влада не зупиняється на цьому. Призначення колишнього міністра молоді та спорту Юрія Павленка (наближеного до Ющенка) на посаду уповноваженого глави держави з прав дитини схоже на роздачу Януковича «всєм сєстрам – по сєрьгам». Звичайно, якщо сестри дають «правильні» свідчення у Печерському суді. А це – нові посади, структури, державні витрати.

Нібито дбаючи про людей, влада збільшила видатки на утримання свого апарату – починаючи від обласної ради і закінчуючи Адміністрацією Президента. При цьому умудрилася заморозити зарплати рядових спеціалістів-держслужбовців.

Боротьбу з опозицією влада пояснює боротьбою за «справедливі» газові угоди. А скільки зараз коштує російський газ? Я добре пам’ятаю, як один із експертів, наближених до табору регіоналів, розповідав у 2005 році, що ціна $200 за 1000 кубічних метрів російського газу вб’є українську економіку.

Власний приклад: Моє авто використовує у якості палива стиснений природний газ метан. Так, це той метан, за цінову знижку якого віддано росіянам Севастополь. На державній заправці ціна на метан становить 5,76 грн./м3. Простіше кажучи – більше ніж 700(!) американських доларів за тисячу кубів.

Звичайно, промислові підприємства та енергетика отримують газ за меншими цінами. Проте, жодних економічних колапсів. Останні події довели – дешевий російський газ буває лише у тих країнах, які свідомо віддають владу Російській Федерації.

Колапс, якщо і з’явиться, так це через небажання інвесторів вкладати гроші в країну, влада якої демонструє народові одного із лідерів опозиції у клітці (як в зоопарку), не приховуючи при цьому власної насолоди.

Тому сьогодні опозиція обґрунтовано звинувачує діючу владу у наступному:

• Використання владного апарату для придушення інакодумства і опозиції;
• Організація політичних репресій та переслідування істориків, журналістів, опозиційних діячів;
• Протиправна зміна українського законодавства і Конституції для встановлення в Україні режиму диктатури;
• Знищення судової системи в Україні та перетворення суддів на кишенькових болонок;
• розкрадання бюджетних коштів.

Отже, усі, хто свідомий національної ідеї, хто має почуття власної гідності й відчуття готовності боротися за свої права і свободи, повинні дати відсіч цій системі диктатури. Ми – як народ – повинні заявити про себе так, щоб ця влада відчула наш пильний погляд і подих у потилицю і зрозуміла, що наші вимоги чіткі й безапеляційні! І жодних сепаратних угод і перемовин!

Published on 16 August 2011