Юлій Хвещук

„Регіоналізм” лівішає, або чи не зашаріються „червоні”?

Партії регіонів інколи вдається не тільки дратувати, але й розважати українців.

Партії регіонів інколи вдається не тільки дратувати, але й розважати українців. Черговий раз це вдалося заступникові голови ПР з питань міжнародної політики, народному депутатові Леонідові Кожарі. Він подивував громадськість заявою про те, що в рамках візиту української делегації на чолі зі самим Миколою Азаровим в Китай, ПР підпише договір з китайською комуністичною партією. Відбудеться ця визначна подія в Пекіні, проект документу вже узгоджено. Так що розвиток широких зв'язків з червоним Китаєм відбувається не тільки на міждержавному, але й на партійному рівні. Спершу це повідомлення дивує („союз китайського пролетаріату з українськими олігархами”). Але якщо згадати...

Перша угода про співпрацю була укладена Партією регіонів в 2006 році. Зрозуміло, з „Єдиною Росією”. Крім цього, „регіонали” товаришують з правлячими партіями Казахстану, Вірменії, Азербайджану. Логічно, „демократичні” режими завжди знайдуть спільну мову. Хіба що Бєларусі бракує в цьому тісному колі, але, мабуть, виключно через дещо напружені взаємовідносини „бацьки” з Кремлем. Та поступово „регіональні” політичні смаки почали розширюватися.

„Ліві” уподобання ПР вже стали звичними, оскільки найдешевші умови співпраці завжди готові прийняти КПУ, СПУ тощо. З часом вони перетнули українські кордони, адже і там потрібно формувати коло політичних друзів, які завжди дешево підтримають.

В 2010 р. з’явилася угода з фракцією „Прогресивного альянсу соціалістів і демократів” у Європарламенті (соціалізм і демократія – дивовижне поєднання, але це дрібниці). У вересні очікується угода з польською „лівизною”, зі „Союзом демократичних лівих сил”. Таке дійство планується саме у Львові. На черзі угода з Соціалістичною партією Болгарії. Цікаво, як європейські ліві будуть пояснювати своїм прихильникам співпрацю з олігархічною „регіональною” спільнотою. Напевно, просто – „вони ж не демократи!”.

Якщо згадати, що ПР є послідовним копіювальником кремлівської політики, а також те, що Москва тепер активно працює у рамках умовної спільноти „BRIKS” (Бразилія-Росія-Індія-Китай-Південна Африка), незабаром українці мали б дізнатися про укладення дружніх угод ще й з бразильськими, індійськими та південноафриканськими ліводихаючими „ячейками”.

Published on 15 April 2011