Степан СЕМЕНЮК

Історія повторюється?

9 лютого в Москві підписано умову між німецькою приватною фірмою «Rheinmetall Defense» з Дюссельдорфу і Міністерством Оборони Росії, за якою німецька фірма запроектує, збудує і обладнає військовий вишкільний центр для потреб російської армії в Муліні біля Нижнього Новгорода над Волгою. Умову підписали: з німецької сторони шеф «Rheinmetall Defense» Клаус Ебергардт, а з російської - міністр оборони РФ Анатолій Сєрдюков. Отже ще один член НАТО буде зміцнювати військові можливості Росії. НАТО і США мовчки дивляться, як Німеччина долучилася до інших держав, які допомагають Росії доозброюватись і модернізувати свою армію за західними зразками. В збудованим німцями військовому вишкільному центрі російські військові частини матимуть можливість вдосконалювати свою бойову готовість в умовах, які симулюють дійсне поле війни. Окрім того «Rheinmetall» домовився з МО РФ про створення в Росії спілки «joint venture», яка буде займатися обслуговуванням і модернізацією озброєння і військових екіпажів.

Що тут характерне і гідне уваги, - фірма «Rheinmetall» має довгу традицію військової співпраці з Росією. В роки війни Росії з Японією (1904-1905) вона постачала Росії артилерійську амуніцію (війну Росія програла). А по трактаті, підписаному Совєтською Росією і Веймарською Німеччиною 1922 року в Рапалло і Берліні, військова співпраця між Німеччиною і совєтською Росією, завдяки фірмі з Дюссельдорфу розцвіла вповні. То на російських полігонах йшло випробовування прототипів танків, які пізніше Німеччина масово виробляла готуючись до війни по приході до влади нацистів в 1933 році, то в Рязані здобував знання і вправи головний танкіст Гітлера Ґудеріан, то на російських аеродромах і в російському небі здобували вміння німецькі летуни Ґерінґа По 6-річній перерві (1933 р.) співпраця між нацистською Німеччиною і совєтською Росією знов відновилась в 1939 році. що дало поштовх Гітлерові до розв’язання агресії і початку Другої світової війни, яку Німеччина програла. Вже час сказати правду, що без допомоги Росії у відродженні німецької воєнної машини за домовленостями Рапалльської і Берлінської угод 1922 року, та пакту Ріббентроп-Молотов 1939 року, таке швидке відродження німецького мілітаризму не було б можливе. Чи сьогодні Німеччина віддячується Росії?

Згадана умова доводить, яку велику увагу звертає Росія на освоєння західних військових вишкільних технологій. Це також свідчення політичної співпраці Москви і Берліна.

Співпраця – війна; війна - співпраця; співпраця - ...?

Використано публікацію А.Р. «Повертається дух Рапалли». С.В.Д.

Published on 21 March 2011