Олег Медуниця

Секретні новорічні тарифи на тепло

В цьому році влада централізувала формування тарифів на теплопостачання.

В цьому році влада централізувала формування тарифів на теплопостачання. Тепер НКРЄ визначили єдиним органом, що їх формує, звільнивши місцеву владу від зайвого клопоту і політизації та взявши на себе повну відповідальність за ситуацію з ціноутворення. Всі ми пам’ятаємо тарифні баталії в місцевих радах. Хто на яких тарифах і де заробляє неодноразово писалося в пресі, на форумах, в заявах різних політичних сил. Тепер все позаду. Що, в принципі, добре.

Зниження тарифів на тепло навіть стало частиною виборчої кампанії від ПР. Перебуваючи в опозиції, Партія регіонів активно критикувала уряд Тимошенко за надто високі, на їх думку, ціни на газ і відповідно на теплотарифи. Обіцяли дешевий російський газ і ще нижчі тарифи. «Прогазувавши» Севастополь у квітні, влада обіцяла вартість газу не піднімати. Янукович, Азаров привселюдно і неодноразово «зуб давали» - газ не подорожчає. Натомість, через три місяці ціни піднято наполовину.

Тепер постало питання про підняття тарифів на тепло. Адже в структурі тарифу - до 60% первинний енергоносій. Відклали, почекайте до «після виборів». Тут вже бунт почали підприємці. Теплове лобі, представлене переважно міськими головами та приватними власниками, насідало. Свою наполегливість підтвердили аргументами – дисципліна платежів в бік «Нафтогазу» різко впала. Нарешті, погасивши пожежу і прийнявши Податковий кодекс, взялися піднімати тарифи. На минулому тижні їх було піднято. Як? Наскільки? Невідомо. Маємо лише рідкі згадування в пресі і в заявах тепловиків. Орган, що прийняв нові тарифи, власне рішення досі не оприлюднює.

Єдине, що відомо точно:

а) тарифи підняли мінімум на 30%;

б) вони точно вступають в силу з 1 січня 2011 року.

Отже, розрахунок простий - в угарі Новорічних свят втопити чергову порцію люті і шоку від власного народу. На «бютівську» опозицію годі і сподіватися. Їх більше хвилює доля власної лідерки та її кримінального переслідування. В такий спосіб вони вибачають владі новорічний тарифний сюрприз.

Може це тимчасово? Хотілося б сподіватися. Адже, тарифне питання торкнеться кожного. В точності до того, як обіцяв почути кожного один з кандидатів у Президенти. І нагальна справа опозиції, щоб голос кожного був почутий владою. А ще краще відчутий.

Політики не мають права брехати, а ті що брешуть - мають відповідати! Хоча б власним рейтингом.

Published on 20 December 2010