Олег Мeдуниця

Янукович збільшує видатки на власне утримання. За рахунок управлінців низової ланки

Оприлюднений документ під назвою - Державний бюджет України. Як правило, проект бюджету мало кого цікавить, окрім фахівців бюджетної справи. Експертна оцінка статей проекту бюджету, що оприлюднена деякими ЗМІ, потонула у шквалі коментарів адмінреформи.

Оприлюднений документ під назвою - Державний бюджет України. Як правило, проект бюджету мало кого цікавить, окрім фахівців бюджетної справи. Експертна оцінка статей проекту бюджету, що оприлюднена деякими ЗМІ, потонула у шквалі коментарів адмінреформи.

Презентуючи її, Президент визначив головний аргумент, що спонукав його підписати цей документ – скорочення бюджетних ( читай наших з вами коштів) видатків. Одразу тема стала «топовою» в ЗМІ.

Одночасно Азаров заявив, що в наступному році це дозволить зекономити мільярд гривень. Однак навіть на перший погляд це неможливо. Будь хто, знайомий з перипетіями скорочень на державній службі, вам підтвердить, що виплати, пов’язані із скороченням державного службовця значно більші, ніж річний фонд оплати його праці. А якщо ми врахуємо ще і можливість дострокового виходу на пенсію для осіб, що мають таку можливість, то таке різке скорочення розбалансує державні фінанси.

За піар атакою можновладців, які так раптом перейнялися економією на власному утриманні, були все таки почуті голоси експертів - бюджетників.

Отже. Неймовірно. Проект бюджету передбачає збільшення видатків на утримання органів влади. Газета «Дзеркало тижня» оприлюднила цифри.

На ДУСю видатки збільшено на 27%, майже на 300 мільйонів! На забезпечення Президента видатки збільшено на 70 млн.! Одночасно зменшено видатки на обслуговування адміністрації Президента та інших держорганів аж на 27 млн. УВАГА, МАНІПУЛЯЦІЯ! Зроблено геніально просто - жирувати на Печерських пагорбах будуть тепер по інших статтях державного бюджету.

А ще збільшуються видатки на медичне обслуговування нардепів та керівного складу органів державної влади на 45%.

Збільшення видатків на центральні органи влади відбувається за рахунок скорочення фінансування місцевих органів влади. Тут Мінфін був безпощадний, як «до ворогів рейху». Що значить зменшити видатки на утримання низових ланок управління? Це значить штовхнути їх на пряму корупційну стежку. Вирішуючи питання забезпечення підрозділу транспортом, коштами на відрядження, канцтоварами, керівник стає на пряму дорогу корупції. На цьому тлі збільшення видатків на утримання органів прокуратури на 77,8% виглядає як просто знущання.

p.s Окремим Указом Янукович скасував заборону Ющенка на приватизацію стратегічних підприємств. ВАТ «Дніпроенерго», «Донбасенерго», «Західенерго», «Центренерго», «Турбоатом», Одеський припортовий завод і Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд (КГЗКОР) в наступному році перейдуть під контроль приватного бізнесу. Це ще один презент Володимиру Володимировичу Путіну. Але це вже інша історія. На жаль, не менш прикра.

Published on 13 December 2010